BLOG

BOYASIZ GÖÇÜK ONARIM EĞİTİMİ NEDEN GEREKLİDİR ? 

Boyasız göçük onarımı eğitimi farklı metotlar ve modüller gerektiren ciddi bir onarım tekniğidir,modern boyasız göçük eğitimini bir müfredata dayalı olarak dünyada yöneten ve başlatan kuruluş İsviçre'li Betag innovation firmasıdır ve bu eğitimi dünyada en ciddi veren kuruluşların başında,eğitimlerini Betag innovation firmasının yönettiği Amerika'daki BMW GROUP Üniversitesi gelmektedir..

Dünyada ilk defa Modern boyasız göçük-hasar onarım eğitimi ( Samll outer panel repair ) 2009 yılında İsviçre'li Betag innovation firması tarafından geliştirilmiş olup ilk önce  BMW-AMERİKA,BMW ALMANYA,MERCEDES BENZ ALMANYA,TOYOTA JAPONYA,RENAULT FRANSA ve PSA GROUP ( Peugeot-Citroen) firmalarındaki teknisyenlere verilmiş bu firmaların teknik mühendisleri eğitim alan teknisyenlerini 1 yıl boyunca gözlemlemiş,teknisyenlerinin onarım kalitesi , bilgi beceri gelişimini takip ettikten sonra verilen SMALL OUTER PANEL REPAIR eğitiminii onaylamıştır. Bu büyük otomotiv markaları yetkili bayilerine bu eğitimin zorunlu olduğunu ve kaliteli bir onarım için tüm yetkili servislerde bu uygulamanın ( PDR tekniği ile onarım ) uygulanmasının zorunlu olduğunu bayilerine bildirmiştir.

2010 yılından itibaren dünyada otomotiv servis teknisyen ve mühendislerine , sigorta firmalarına ve bireysel kişilere bu eğitimin verilmesi ve modern boyasız göçük-hasar uygulamasının yaygınlaşması için İsviçre'li Betag innovation firması tarafından dünya genelinde 14 Eğitim Merkezi  açılmıştır.

Türkiye tek yetkili Dsitribütörü olduğumuz Betag innovation'nın hazırladığı ve dünyada 14 ülkede verilen modern pdr eğitimleri Türkiye'de  sadece İstanbul Otoport plazada bulunan Göçüksepeti Eğitim Merkezinde Türkçe (isteğe bağlı İngilizce ) olarak verilmektedir. 

1995 yılından beri otomotiv endüstrisi için çalışan ve yeni nesil ekipman ithalatının yanısıra modern karoseri eğitimleri veren firmamız ,modern boyasız hasar-göçük onarım eğitimlerinde bugüne kadar Türkiye'de 1000 e yakın kişiye eğitim vermiş, modern boyasız göçük eğitimi alan kursiyerlerimizin bazıları kurumsal otomotiv firmalarında çalışmaya başlamış bir çoğu da kendi işlerini kurmuştur. 

AMERİKA BMW GROUP UNIVERSITY ve İSVİÇRE ZÜRİH BETAG ACADEMY 'de geliştirilip hazırlanan SB005A Modern boyasız onarım eğitimi müfredatını uygulamaktadır .

İSVİÇRE BETAG INNOVATION ve AMERİKA BMW GROUP UNIVERSITY'de eğitmenler tarafından hazırlanan ciltli 70 sayfalık boyasız göçük onarım teknikleri metot kitabı tarafımızdan Türkçe ye çevrilip kursiyerlere ücretsiz verilmektedir, bu çok değerli bilgiler içeren metot kitabı, kursiyerlere iş hayatı boyunca ışık tutacak önemli bilgi ve metotlar içeren bir kitaptır.
BMW SB005A Modern boyasız göçük onarım eğitimini başarı ile tamamlayan kursiyerler,kurs sonunda Betag innovation onaylı uluslararası eğitim sertifikalarını alacaklardır. 

Boyasız Göçük Düzeltme Nedir?

Boyasız Göçük Düzeltme Nedir?


 

Boyasız Göçük Onarımının Avantajları

Boyasız Göçük Onarımının Avantajları


 

Hangi Hasarlar PDR Tekniği ile Onarılabilir?

Hangi Hasarlar PDR Tekniği ile Onarılabilir?


 

Dolu Hasarlarında Boyasız Göçük Düzeltme

Dolu Hasarlarında Boyasız Göçük Düzeltme


 

Türkiye'de Yükselen Meslek: Boyasız Göçük Düzeltme

Türkiye'de Yükselen Meslek: Boyasız Göçük Düzeltme

boyasız göçük düzeltme eğitimleri Otoport avm de her hafta salı perşembe günleri yapılmaktadır 

WHY CHOOSE GÖÇÜKSEPETİ TRAINING CENTER ?
Are you interested in learning about modern body repair techniques? Then you have come to the right place! We have over 10 years of experience in training body shop technicians around the world. We work with several major auto manufacturers, helping them teach modern repair methods to their dealerships and respective body shops.

We also organize training on an international level with our tool dealers for their customers. We can customize our training concept to meet your needs. Just give us a call, and we will help you work something out for your very own training.

BOYASIZ GÖÇÜK ONARIMINDA HASARSIZLIK İNDİRİMİNİN KORUNMASI 

Göçüksepetinin projesi olan ve  ANADOLU SİGORTA ile yaptığımız işbirliğinde Anadolu Saigorta poliçe sahipler için çok özel bir proje Ağustos 2019 da uygulamaya başlamıştır

Anadolu Sigorta poliçe sahipleri araçlarında oluşan hasarları hasarın boyutu ve yıl içinde oluşacak hasar adadedine bakılmaksızın Göçüksepeti Anadolu Sigorta Boyasız hasar onarım merkezinde boyasız göçük tekniği ile onarıldığı takdirde poliçe hasarsızlığı ve  poliçe indirimi korunacaktır

Önemli bilgi ; Bu uygulama sadece Göçüksepeti Anadolu Sigorta boyasız hasar onarım merkezlerinde geçerli bir uygulamadır 

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme (PDR) Nedir?

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme (PDR) , dış darbeler sonucu araç kaporta aksamı üzerinde meydana gelen, boyanın zarar görmediği, 5 cm çapa kadar kaporta göçüklerinin Amerikan menşeli özel aletlerle aracın orjinalliği korunarak ve herhangi bir boyama işlemi yapmaksızın düzeltilerek eski haline getirilme tekniği ve sanatıdır. Boyasız kaporta göçük düzeltme işlemi, aracın kaporta aksamları üzerinde meydana gelen ve boyanın zarar görmediği durumlardaki hasarların, geleneksel yöntemler olan kaporta düzeltme ve boya uygulaması yapılmadan giderilmesidir. 

Küçük ve büyük ölçekli park hasarları, aracın orjinal boyasına zarar vermediği takdirde, özel onarım teknikleri ile düzeltilerek eski haline getirilir. 

Eylül 2020 tarihinde istanbul dolu hasarında Ümraniye bölgesinde etkili olan dolu yağışından dolayı hasar gören araçlar Ümraniye boyasız göçük onarım merkezimiz de yeni nesil ekipmanlar ile boyasız olarak onarılmakta 

 


Markalar
Markalar
Markalar
Markalar
Markalar
Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!

© 2018 Göçük Sepeti Tüm hakları saklıdır.

Visa Mastercard 3d secure
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.