Dolu Hasarlarında Boyasız Göçük Düzeltme

DOLU HASARINA BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME ÇÖZÜMÜ

Boyasız Göçük Düzeltme, araçlarda oluşan küçük ve orta ölçekli hasarların, aracın orijinal boyasına zarar vermeden parça yüzeyine herhangi bir kimyasal uygulama yapılmadan özel teknik aletler ile yapılan onarım tekniğidir.

Hangi Araçlarda Boyasız Göçük Uygulanır?

Öncelikle araçtaki boyanın çatlamamış olması gerekmektedir. Kaza anında aşırı uzama yapan kaporta sacının PDR tekniği ile onarılması mümkün değildir. İlk dikkat edilecek husus; hasarın boyutuna bakılmaksızın hasar alan parçanın daha önce boya-kaporta işleminden geçmemiş olmasıdır. Şayet hasar alan parça orijinal boyalı bir parça ise ve boyada deformasyon ya da çatlama yok ise Boyasız Göçük Düzeltme (PDR) tekniği ile çok kısa zamanda onarılması mümkündür.

Bilindiği gibi son yıllarda birçok otomobil üreticisi araçlarda alüminyum parçalar kullanmaktadır. Hasar alan parça alüminyum ise çoğu zaman kaporta-boya tekniği ile onarımı mümkün değildir ve bu alüminyum parçalar diğer galvaniz-çelik alaşımlı parçalara göre 3-4 kat daha pahalıdır.  Bu da Sigorta firmaları ve acentelere ekstra bir yük getirmektedir. Alüminyum alaşımlı parçalarda oluşan bu hasarlar da boyasız göçük onarım tekniği ile onarılmaktadır.

Boyasız Göçük Düzeltme hakkında daha fazla detaya ulaşabilmek için Boyasız Göçük Düzeltme makalemizi okuyabilirsiniz.

Markalar
Markalar
Markalar
Markalar
Markalar
Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!

© 2018 Göçük Sepeti Tüm hakları saklıdır.

Visa Mastercard 3d secure
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.