Boyasız Göçük Düzeltme

Boyasız Göçük Düzeltme

Boyasız Göçük Düzeltme sistemi aracınızda dolu hasarı, park hasarı, sürtme gibi dış etkenlerden dolayı oluşan kapı, kaput, bagaj, tavan, tampon gibi alanlarda boya hasarı oluşmamış bölgelerde aracın orijinaline uygun olarak yapılan, ustalık gerektiren özel bir uygulamadır.

Boyasız Göçük Düzeltme uygulaması çeşitli ekipmanlar ve bir sistem yardımı ile yapılır. Araçta hasar sonrası oluşan deformasyonu uzmanlarımızın çalışması ve boyasız göçük düzeltme ekipmanları ile araç orijinaline uygun olarak düzeltilir. Bu yöntem ile aracı boyamadan, ek bir düzeltme işlemi ya da parça değişimi yapmadan, aracınızın değeri kaybolmadan dolu hasarları, park hasarları, göçük hasarları düzeltilmiş olur.

Boyasız göçük düzeltme işleminin müşterilerimiz için birçok avantajı bulunmaktadır. Gereksiz zaman ve para kaybı, stres ve sıkıntının yanı sıra aracın kaporta üzerinde uygulanacak birçok gereksiz uygulamadan da araç sahipleri kurtulmuş olur ve bu sayede aracın orijinalliği korunmuş olur. Önemli bir ayrıntı aracın kaporta üzerindeki göçüğün yansıra boyada da derin çizik ve çatlakların bulunmamasıdır keza bu çizik ve çatlaklar üzerine uygulanabilecek göçük işlemi ile bölgedeki hasarın boyutunu arttırabilmektedir.

 

Boyasız Göçük Düzeltme Nedir?

Trafik kazaları sonucu araçların kaporta aksamlarında, tavanında, bagajında, kapısında ya da tamponunda oluşan hasarlar, parça değişimine neden olmakta ve aracın değerini düşürmektedir. Son yıllarda otomotiv teknolojisinde yaşanan gelişmeler; bu soruna da bir çözüm bulmuş gibi görünüyor: Bu düzeltme sisteminin adı: “Boyasız Göçük Düzeltme” ya da “Dolu Hasarı Giderme” olarak tanımlanıyor.

Bu yazıda Boyasız Göçük Düzeltme ve Dolu Hasarı Giderme konuları hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Boyasız göçük düzeltme, dolu hasarı, park hasarı, sürtmeler sonrası oluşan hataların giderilmesi için geliştirilen bir tekniktir. Bu teknik ile aracın değeri kaybolmadan sorunlar giderilmekte ve göçükler düzeltilmektedir. Boyası göçük düzeltme işlemi için çeşitli ekipmanlar kullanılmaktadır.

Boyasız göçük düzeltme yöntemlerinden ilki masaj yöntemi adı verilen uygulamada kullanılan çeşitli göçük düzeltme çubukları aracılığı ile aracın deformasyonu içerden dışarıya doğru itilerek ortadan kaldırılır. Boyasız göçük düzeltme seti yardımı ile araç daha fazla hasar almadan tamir edilir.

Boyasız göçük düzeltme işleminin asıl amacı aracınızı daha fazla hasar almasını engellemek ve var olan hasarı boyaya zara vermeden gidermektedir. Boyasız göçük düzeltme işlemi esnasında aracın daha fazla zarar almaması adına özel gereçlere gerek duyulabilir. Boyasız göçük düzeltmede en çok kullanılan malzemelerden biri de uzun çubuklardır. Uzun çubuklar yardımıyla göçüğün düzeltilmesi için çalışılır. Böylece göçük düzelttikten sonra, deforme olan alan eski haline getirilir.

Dolu hasarı gidermede kullanılan boyasız göçük düzeltme işlemi lokal göçükleri düzeltirken aracınızın boyasına hasar vermeden yapılır. Boyasız göçük düzeltme işlemlerini yaparken aracının tümünün boyanması gibi bir zorunluluk yoktur. Boyasız göçük düzeltmeleri sayesinde sorun kısa sürede çözülebilir. Boyasız göçük düzeltmeden sonra en az 2 saat kadar beklenir, sonrasında pasta cila sürülerek işlem tamamlanır.

Boyasız göçük düzetme yönteminin İngilizce’de ki karşılığıyla Paintless Dent Removal yani PDR dediğimiz sistem iki şekilde uygulanıyor.

  1. Bunlardan birincisi göçük bulunan bölgeye farklı boy ve şekillerdeki çubuk aparatlarla arkadan ulaşıp dışarı doğru bastırılarak yapılan işlemler
  2. İkincisi ise arkasına ulaşılamayan göçük bölgelerin boyaya zarar vermeyen yapışkanlı ekipmanlarla çekilerek düzeltilmesi işlemleridir.

Aracınızdaki hasarlı bölgeleri bu yöntemle yaptırdığınızda aracınızın orijinalliği bozulmuyor ve ikinci el satışında değer kaybına yol açmıyor. Ancak bu uygulamadan faydalanabilmek için kaportada göçük bölgesindeki sacın uzamamış ve boyanın zarar görmemiş olması gerekli.

Markalar
Markalar
Markalar
Markalar
Markalar
Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!

© 2018 Göçük Sepeti Tüm hakları saklıdır.

Visa Mastercard 3d secure
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.